Atrakcje Wetlina

Prezentujemy najciekawsze atrakcje turystyczne w okolicy bieszczadzkiej Wetliny. Bogate zaplecze kulturalne, bliskość natury, przepiękne widoki – to wszystko skrywa w sobie urokliwa wieś w Bieszczadach!

Marzy Ci się cisza, spokój, kontakt z przyrodą i zapierające dech w piersiach krajobrazy? Chcesz spędzić wolny czas aktywnie, a może zależy Ci na leniwym wypoczynku na łonie natury? Planujesz wakacyjny wyjazd z najbliższymi i stawiasz na polskie, wyjątkowe wakacje? Nie wahaj się ani chwili i w tym roku odwiedź wszystkie atrakcje Wetliny! Poza malowniczymi widokami i chatkami niczym z bajki, możesz poznać wiele ciekawych i inspirujących miejsc!

Wetlina – najpopularniejsze atrakcje turystyczne

Wetlina to niewielka wieś położona nad potokiem Wetlina, pomiędzy parkiem krajobrazowym oraz Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Obfituje ona w wiele godnych uwagi atrakcji turystycznych i malowniczych szlaków, które koniecznie trzeba zwiedzić, będąc w okolicy. Wetlina uznawana jest za jedną z najlepszych lokalizacji w Bieszczadach, przez co wzbudza zainteresowanie zarówno młodszych, jak i starszych turystów, którzy pragną oderwać się od codzienności i obcować z naturą. Do najbardziej rozpoznawalnych i uznanych atrakcji Wetliny należą m.in.:

  • wodospad Siklawa Ostrowskich,

  • Połonina Wetlińska z prowadzącym na nią szlakiem i zlokalizowanymi w pobliżu schroniskami,

  • zachwycający widokiem z góry szczyt Smerek.

W niewielkiej odległości od wsi rozkoszować się można również rozgwieżdżonym niebem w Parku Gwiezdnego Nieba Bieszczady, zwiedzić Chatę Bojkowską, w której warto zapoznać się z kulturą ludową oraz odpocząć w knajpie Siekierezada, gdzie znajduje się wyjątkowa galeria lokalnych dzieł. Zachęcającym miejscem do odwiedzenia podczas pobytu w Bieszczadach i w Wetlinie jest niewielki, acz bardzo interesujący Ośrodek Historii Turystyki Górskiej, zwany także Zielonym Domkiem.

Osoby, które uwielbiają otoczenie natury, z pewnością będą zainteresowane obejrzeniem Przełęczy Łupkowskiej, zaś te fascynujące się religią i historią docenią niewielką odległość Wetliny od cerkwi w Smolniku czy kirkutu, jednego z wielu żydowskich cmentarzy, zlokalizowanego w Lutowiskach.

Gdzie wybrać się w Bieszczady?

Od dawna po głowie chodzi Ci wyjazd w Bieszczady, jednak zadajesz sobie pytanie, gdzie dokładnie warto się udać? Pragniesz spokojnego wypoczynku, kontaktu z naturą, chcesz poznać lokalną kulturę oraz poczuć niepowtarzalny charakter tego miejsca? Wetlina i jej atrakcje to doskonały kierunek podróży w Polsce. Ta turystyczna miejscowość jest najlepszą odpowiedzią na pytanie, gdzie wybrać się w Bieszczady. Malownicze widoki, monumentalne góry, łatwe do przejścia lub wymagające szlaki, muzea, świątynie – to wszystko i wiele innych atrakcji znajdziesz w Wetlinie, ukrytej za górami perle Bieszczad.

Co warto odwiedzić z dziećmi w okolicy Wetliny?

Większość osób podróżujących z dziećmi zwraca uwagę na to, by także najmłodsi turyści czerpali z wycieczek radość i odwiedzali miejsca, które zagwarantują im masę pozytywnych wrażeń i przyjemne wspomnienia. Świetnym kierunkiem na wyprawy z dziećmi w Bieszczady jest Wetlina – atrakcje zlokalizowane w pobliżu tej miejscowości, które z pewnością podbiją dziecięce serca to m.in. Leśne Mini Zoo w Lisznej, Zagroda Pokazowa Żubrów, Park Linowy LemurPark oraz wszelkiego rodzaju kolejki. Kolejka Leśna czy Kolejka Wąskotorowa z pewnością na długo zapadną dzieciom w pamięć, łącząc świetną zabawę z nauką i możliwością poznawania nowych terenów i podziwiania interesujących gatunków zwierząt, które na co dzień żyją wyłącznie na wolności.

Najpiękniejsze atrakcje Wetliny – dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Gdzie w Bieszczady? Koniecznie do Wetliny! Ta piękna, pełna hoteli i pensjonatów miejscowość turystyczna oblegana jest niemal przez cały rok. Zimą przybywają do niej amatorzy narciarstwa biegowego, by skorzystać z wytyczonych dookoła miejscowości tras, zaś wiosną i latem Wetlina staje się bazą miłośników jazzu i reggae, ze względu na odbywające się w miejscowości festiwale. W niedalekiej odległości od wsi znajdują się wszelkie najważniejsze zabytki kulturalne, muzea oraz parki, do których łatwo dojechać wynajętym autem lub własnym transportem. W Wetlinie warto odwiedzić także kultowe lokale, jak Baza Ludzi z Mgły, Chata Wędrowca i Stare Siodło, by spróbować regionalnych przysmaków, swojskiej kuchni oraz aromatycznego wina.

Nie masz pomysłu na wakacje? Wyjedź w Bieszczady i poznaj uroki malowniczej wsi, jaką jest Wetlina!